Mysl je jako padák. Funguje jenom, když je otevřená.

Škola v přírodě – STŘEDA

Milí rodiče,

posíláme pozdravy z hor :-).

Dnešní den jsme se rozhodli, že budeme trochu odpočívat. Ale ne všechno bývá tak, jak si naplánujeme :-).

Ráno jsme měli zajímavou přednášku o mineralogii. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, prohlédli plno minerálů a některé jsme si mohli rozebrat a přivezeme si je domů. Zbytek dopoledne jsme opět tvořili.

Odpoledne jsme chtěli zvládnout výšlap na Petrovy kameny, došli jsme na Ovčárnu, nakoupili ledňáčky a suvenýry a zjistili, že se blíží bouřka. Tak jsme změnili plány a šli zase na Barborku. Hráli jsme hry, soutěžili, sportovali – protože nepršelo.

Po večeři a kvízu jsme dostali úžasný nápad. „Co takhle si udělat výšlap na Praděd? Je to přece kousek :-).“ Tak rychle vypravené děti nikdy nebyly :-). Vyšli jsme před chatu a přivalila se mlha ze všech stran, začaly hromy a během minutky bouřka. To byl smutek a zklamání. No, ale aspoň jsme si udělali krásný koncert, zazpívali jsme si a zatancovali a nakonec přestalo pršet. A protože jsme všichni odvážní, věřte nebo ne, vyrazili jsme na Praděd. Mlha byla taková, že by se dala krájet, děti veselé a odvážné, všichni chtěli zdolat výškový tábor – vyfotit se na Pradědu.

Možná si myslíte, že máme bláznivé nápady, ale vy máte úžasné děti. Všichni jsme došli až pod Praděd, kde jsme se rozdělili a 17 dětí se vrátilo do základního tábora na Barborku a s 18 odvážlivci jsme opravdu došli až na Praděd – všichni veselí, rozjaření a opět šťastní 🙂 🙂 :-).

A teď? Teď už všichni spí a zdá se jim, že z nich budou slavní horolezci.